Co nowego czeka nas w meblach biurowych w 2016 roku?

 Strona główna / Meble biurowe / Co nowego czeka nas w meblach biurowych w 2016 roku?

Co nowego czeka nas w meblach biurowych w 2016 roku?

trendy biurowe 2016

Osoby, które odpowiadają za wyposażenie biur nie ukrywają, że trendy, jakie będą obowiązywać w branży meblarskiej w roku 2016 budzą ich szczere zainteresowanie. Może wydawać się, że meble biurowe nie są aż tak wrażliwe na modę, jak inne ich rodzaje, okazuje się jednak, że konserwatyzm nie ma wcale tak dużego znaczenia jak można byłoby sądzić.

Na liście nowych trendów na uwagę zasługuje między innymi stawianie na większą niż dotychczas integrację. Zarówno biurka, jak i stoły są obecnie projektowane w sposób, który pozwala na stawianie ich w pobliżu siebie. Powoli odchodzi się też zarówno od ścianek umieszczanych pomiędzy biurkami, jak i od innych przegród. Miejsce pracy ma być przestrzenią ułatwiającą pracę zawodową i gwarantującą dobre samopoczucie, a zabezpieczenia tego rodzaju nie ułatwiają realizacji tak zdefiniowanego celu.

Hasłem obowiązującym w kolejnych latach z pewnością będzie kooperacja, dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być zaś to, że meble mają jej sprzyjać. Inny trend, który ma szansę spotkać się z bardzo życzliwym przyjęciem zakłada projektowanie mebli w sposób umożliwiający sprzyjanie nowym technologiom. Normą są już przecież biurka projektowane pod komputer, dlaczego więc nie montować w nich portów do ładowania z wykorzystaniem kabli USB?

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również te zainteresowania, które pojawiają się w biurze, a jednak przypominają meble domowe. W biurach coraz częściej pojawia się więc miejsce na stoły z litego drewna, które z pewnością każdy chciałby widzieć we własnej jadalni. Firmy coraz częściej stawiają na to, aby w pracy czuć się dobrze, a zapewnienie domowego klimatu może sprzyjać w realizacji tak zdefiniowanego celu.

Ciekawym rozwiązaniem, które ma szansę zdominować 2016 roku jest również mieszanie stylów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łamać spójność stylową i kolorystyczną mebli biurowych, choć oczywiście nadal stawia się na umiar. Przesada prowadzi do powstania wnętrza, które nie jest ani estetyczne, ani praktyczne.