Dlaczego ciągłe zabieganie o względy jest szkodliwe?

 Strona główna / Meble biurowe / Dlaczego ciągłe zabieganie o względy jest szkodliwe?

Dlaczego ciągłe zabieganie o względy jest szkodliwe?

Może Ci się wydawać, że mówienie "tak" swojemu przełożonemu to dobra rzecz. Możesz myśleć, że bycie zawsze gotowym do pomocy to pozytywna cecha.

W pewnym sensie tak jest, ale co, jeśli zawsze mówisz "tak" wszystkim innym, ale nie masz czasu dla siebie ani dla zadań, które musisz wykonać przy biurku?

W sytuacji zawodowej, chęć przypodobania się może wywołać złe wrażenie. Twój przełożony może postrzegać Cię jako osobę, która nie jest pewna swoich umiejętności, kogoś, kto potrzebuje potwierdzenia potrzebuje potwierdzenia dobrze wykonanej pracy, aby czuć się dobrze. Czy nie lepiej jest czuć się dobrze we własnej roli i pomagać, kiedy tylko można?

Na przykład zgłaszanie się na ochotnika do wszystkich zadań wokół krzeseł w sali konferencyjnej może powodować stres. Bycie przytłoczonym nie jest równoznaczne z wydajnością i może prowadzić do wypalenia zawodowego. A to już samo w sobie jest szkodliwe.

Czasami trzeba po prostu powiedzieć "nie". Nie można odmawiać pomocy każdemu, ale trzeba znaleźć równowagę między pomaganiem innym a pomaganiem sobie.

Czy jesteś winny tego, że zawsze mówisz "tak"?