Jak palenie wpływa na produktywność w miejscu pracy?

 Strona główna / Meble biurowe / Jak palenie wpływa na produktywność w miejscu pracy?

Jak palenie wpływa na produktywność w miejscu pracy?

Jest wiele różnych rzeczy, które wpływają na produktywność.

Konflikty w miejscu pracy wpływają na produktywność, choroba wpływa na produktywność, morale wpływa na produktywność, złe zarządzanie wpływa na produktywność. Lista jest długa.

Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak Twój styl życia wpływa na poziom Twojej produktywności?

To, co jesz, ile ćwiczysz, ile śpisz - wszystkie te rzeczy wpływają na poziom Twojej produktywności w miejscu pracy. Kolejną rzeczą, która wpływa na produktywność, co może być nieco zaskakujące, jest to, czy palisz, czy nie.

Nie można powiedzieć, że wszyscy palacze są mniej wydajni niż ci, którzy nie palą, ale istnieje kilka zdroworozsądkowych powodów, które mogą wskazywać na ten pomysł. Na początek, palacze częściej robią sobie dodatkowe przerwy, aby udać się na miejsce, gdzie rzeczywiście palą, a jeśli palacz cierpi na chorobę związaną z paleniem, będzie to miało wpływ na jego zdolność koncentracji lub inną.

Być może najsilniejszym pomysłem, który odnosi się do tej teorii jest to, że palenie jest niezdrowe. Nie można być zdrową osobą i palaczem w tym samym czasie. Zdrowi pracownicy są bardziej produktywni niż niezdrowi. Tak więc, jeśli spojrzeć na to w ten sposób, palenie wpływa na produktywność w sposób szkodliwy.

Jak pracodawcy mogą zachęcać pracowników do rzucenia palenia?

Chociaż nie można powiedzieć pracownikowi, aby nie palił, ponieważ musi to być jego osobisty wybór i nie należy go naciskać ani dawać mu poczucia, że musi rzucić palenie, pracodawcy mogą delikatnie zachęcać swoich pracowników, wspierając ich wysiłki zmierzające do rzucenia palenia.

Jako część pakietu zdrowotnego dla pracowników, można zaoferować porady i wsparcie w zakresie rzucania palenia. Uczynienie miejsca pracy wolnym od dymu tytoniowego i wyznaczenie tylko miejsc dla palaczy to dobra droga, która jednocześnie podkreśla ryzyko związane z paleniem.

Zapoznaj się z tą infografiką, która podkreśla niebezpieczeństwa związane z paleniem w pierwszej kolejności.

Źródło - https://www.unitypoint.org/livewell/article.aspx?id=17ace3fc-fb01-45c3-8617-1beb81404fc4

Palacze są bardziej narażeni na problemy z układem oddechowym, częściej biorą dni wolne od pracy w wyniku dolegliwości związanych bezpośrednio lub pośrednio z paleniem i prawdopodobnie częściej robią sobie dodatkowe przerwy, które pozwalają im zaspokoić potrzeby związane z nałogiem.

Wszystko to składa się na bezproduktywny obraz, a w rezultacie może prowadzić do mniejszej wydajności pracownika.

Pracownikom można zaoferować porady dotyczące rzucenia palenia, ale nie mają oni obowiązku ich słuchać! Wszystko, co możesz zrobić, to podkreślić ryzyko związane z paleniem i korzyści płynące z jego rzucenia. Możesz zaoferować pracownikom wsparcie w rzuceniu palenia, takie jak plastry po obniżonej cenie lub nawet darmowe, skierowanie do organizacji zajmujących się rzucaniem palenia, oraz metody rozpraszające, takie jak zajęcia z ćwiczeń fizycznych i wszelkie inne pomocne drogi.

Decyzja danej osoby o paleniu lub nie jest osobista, ale należy ją uszanować. Tak, palenie jest złe i niezdrowe, ale nie możesz zmusić kogoś, aby tego nie robił lub robił. Jako pracodawca, podkreślanie, jak wpływa to na Twoje zdrowie, samopoczucie, styl życia i Twój i wydajność w miejscu pracy to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić.

Niektóre organizacje utrudniają ludziom palenie. Na przykład nie pozwalają nikomu palić na terenie budynku. Możesz to zrobić, jeśli chcesz, ale pamiętaj, że utrudniając życie swoim palącym pracownikom, możesz negatywnie wpłynąć na morale! Być może, w takim przypadku, najlepiej jest dojść do jakiegoś środka.

Unikaj sytuacji, w której ludzie mogą palić bezpośrednio na zewnątrz budynku. Po pierwsze, nie wygląda to imponująco, kiedy goście udają się do Twojego biura i muszą przechodzić obok koszy z niedopałkami lub, co gorsza, niedopałków na podłodze. Zamiast tego zaproponuj miejsce dla palących, które znajduje się w pewnej odległości od drzwi. Dzięki temu budynek będzie wygodny i czysty dla gości i niepalących pracowników. pracowników ale także zapewnia, że palacze nadal mogą robić to, co powinni, choć w pewnej odległości od drzwi.

Czy palenie wpływa na wydajność pracy? Z pewnością tak!