Jakie krzesło obrotowe kupić?

 Strona główna / Wybór krzesła biurowego / Jakie krzesło obrotowe kupić?

Jakie krzesło obrotowe kupić?

Nowoczesne krzesła

Nawet 70% osób pracuje stale w pozycji siedzącej i rzadko będziemy wstawać od biurka. To rzeczywiście sporo, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę, że tak naprawdę jesteśmy mobilnymi istotami, które to są przystosowane do ciągłego ruchu.Jeśli nie chcemy nabawić się problemów z kręgosłupem i innych schorzeń warto mieć dobrze przygotowane krzesło obrotowe dla siebie.

Fotele obrotowe

Jeśli będziemy pracować mniej więcej osiem godzin dziennie i większość tego czasu spędzać będziemy przy biurku to wybór krzesła jest bardzo ważny dla naszego kręgosłupa oraz zdrowia. Krzesło obrotowe do pracy powinno być wygodne, a jednocześnie maksymalnie regulowane. Takie elementy, które są tam kluczowe to będzie między innymi wysokie sięgające ponad łopatki oparcie, podłokietniki, uwypuklenie na wysokości lędźwi kręgosłupa. Krzesło biurowe najczęściej ma wytrzymałą bazę z pięcioma ramionami i kółkami, które są dopasowane do rodzaju powierzchni. Oczywiście krzesło musi być także wygodne, najlepsze jak się wydaje się takie propozycje, które wypełnione zostają pianką.

Jeśli ktoś ma problemy z kręgosłupem, albo też gdy chodzi o kobiety w zaawansowanej ciąży to istotną kwestią będzie sprawdzenie dokładnie tego fotela. W tym przypadku może konieczny będzie zakup specjalnego atestowanego fotela medycznego.

Czym więc różni się krzesło obrotowe od obrotowego fotela?

Fotele są projektowane tak by zapewnić komfort na maksymalnym poziomie. Pojawiają się skórzane obicia, miękkie wypełniania, które sprawią, że siedzenie będzie wygodne, ale niekiedy także po prostu przyjemne. Niestety w przypadku niektórych takich foteli ten komfort udaje się uzyskać, ale dalej wiąże się z tym, że są zmniejszone możliwości regulacji tego fotela. Siedzisko często będzie połączone między innymi na stałe z oparciem. Modeli na rynku jest obecnie sporo i praktycznie każdy będzie mógł dla siebie coś odpowiedniego wybrać. Posiadają one wiele ciekawych propozycji, modeli będzie można znaleźć tak wiele, że będzie można je również estetycznie dopasować.

Fotel biurowy

Kształt i budowa

Często powtarza się mit, że w czasie siedzenia mięśnie nie będą pracować. Ale to tylko i wyłącznie mit. Nieprawidłowa pozycja zwiększa napięcia mięśni a to będzie prowadzić do wielu poważnych schorzeń, dalej miedzy innymi do problemów z krążeniem i żylaków . Dlatego przed zakupem należy dobrze sprawdzić jak to dokładnie wygląda, czy kółka są również przeznaczone do tej powierzchni, na której taki fotel będzie się znajdował. Idealne siedzisko to takie, które jest głębokie na tyle by trzy czwarte powierzchni ud było podpartych. Oparcie musi być powyżej łopatek i wyraźnie powinno podpierać tę część pleców. Ma to znaczenie, gdy wiele godzin spędza się przy komputerze.