Top 5 powodów, dla których outsourcing to świetny pomysł

 Strona główna / Meble biurowe / Top 5 powodów, dla których outsourcing to świetny pomysł

Top 5 powodów, dla których outsourcing to świetny pomysł

Firma może wykonać duże zadanie na wiele sposobów, ale zazwyczaj oznacza to zaangażowanie do pomocy obecnych pracowników i poproszenie ich o poświęcenie temu zadaniu dużej ilości czasu i wysiłku. Jaki to ma wpływ na ogólną produktywność?

Poproszenie pracowników o skupienie się tylko na jednym zadaniu odciąga ich od codziennej pracy w biurze i innych zadań, które muszą być regularnie wykonywane. Na przykład, jeśli zabierzesz pracownika i poprosisz go o poświęcenie czasu na projekt badawczy i raport, nie będzie on mógł zająć się skargami i zapytaniami klientów, co może mieć wpływ na ich doświadczenia. W takiej sytuacji inni pracownicy muszą nadrabiać zaległości zza biurka, a stres i zdenerwowanie mogą dać o sobie znać.

Jest jeszcze jedna możliwość, którą można rozważyć - outsourcing.

Jeśli nie wiesz, czym jest outsourcing, obejrzyj ten film, aby uzyskać więcej informacji.

Jak widać, outsourcing oznacza przekazanie określonego zadania innej osobie spoza organizacji. Może to być freelancer, zazwyczaj jeśli jest to małe lub umiarkowane zadanie jednorazowe lub coś, co musi być wykonane o określonej porze co tydzień/miesiąc, lub może to być odrębna firma outsourcingowa, np. w przypadku zadań na dużą skalę, które są jednorazowe lub regularne.

Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć, czy outsourcing jest właściwym rozwiązaniem dla Ciebie, ale warto też pamiętać o kilku bardzo korzystnych aspektach. Przeanalizujmy pozytywne aspekty zlecania zadań freelancerom lub organizacjom zewnętrznym.

  1. Masz dostęp do specjalistycznych umiejętności i wiedzy - osoba lub organizacja, której zlecasz zadania, będzie doskonale wyszkolona w zakresie rodzaju zadania, które chcesz wykonać. W rezultacie uzyskuje się dostęp do umiejętności i wiedzy, które są zarówno specjalistyczne, jak i fachowe. Jest to znacznie szybsze i skuteczniejsze niż proszenie obecnych pracowników o doszkalanie się w biegu, siedząc na swoich designerskich fotelach biurowych.
  2. Efekt końcowy będzie bardziej profesjonalny - Ponieważ masz dostęp do umiejętności ekspertów, efekt końcowy będzie bardziej profesjonalny, bez usterek i błędów. Oznacza to, że klient również na tym skorzysta.
  3. Koszt jest zwykle niższy niż zlecenie zadania stałym pracow nikom - Z punktu widzenia czasu i pieniędzy, zlecenie dużego zadania na zewnątrz jest zwykle tańsze niż oderwanie pracownika lub zespołu pracowników od ich normalnej pracy i skupienie się na nowym zadaniu.
  4. Outsourcing nie wpływa na codzien ne funkcjonowanie firmy - pracownicy nie są odsuwani od swoich stałych obowiązków, aby skupić się na nowym zadaniu, a zatem codzienne funkcjonowanie biura pozostaje bez zmian. Oznacza to, że w rezultacie wydajność również pozostaje wyższa.
  5. Outsourcing pozwala pracownikom skupić się na ich mocnych stronach - outsourcing zadań wymagających specjalistycznej wiedzy pozwala pracownikom skupić się na tym, w czym są dobrzy.

Jak widać, istnieje wiele korzyści ze zlecania zadań osobom lub organizacjom zewnętrznym, a wszystko sprowadza się do znalezienia odpowiedniego kandydata do pracy. Poszukiwania i staranny wybór zapewnią właściwy rezultat, a przy tym będą niezwykle profesjonalne.

Twoi pracownicy mogą dzięki temu skupić się na swojej normalnej pracy, siedząc w fotelu biurowym i dbając o to, by wydajność pracy pozostała na stałym poziomie lub nawet wzrosła. W tym czasie zadania wymagające specjalistycznych umiejętności mogą zostać wykonane w odpowiednim czasie i przy niższych kosztach.

Mając to wszystko na uwadze, może nadszedł czas, abyś zaczął uważniej myśleć o outsourcingu jako poważnej opcji?