Jak być aktywnym i produktywnym w biurze

 Strona główna / Meble biurowe / Jak być aktywnym i produktywnym w biurze

Jak być aktywnym i produktywnym w biurze

Może Ci się wydawać, że koncentrowanie się na swoim zdrowiu i dobrym samopoczuciu poprzez ćwiczenia fizyczne może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego w pracy. Jak można być aktywnym przy biurowym fotelu i jednocześnie wykonywać swoją pracę?

Jest to łatwiejsze, niż myślisz.

Obejrzyj ten film i poznaj 10 prostych ćwiczeń, które możesz wykonywać w biurze i które nie będą zabierać Ci czasu pracy.

Możesz połączyć siły z kolegą i wykonywać ćwiczenia razem lub po prostu samemu. Warto pamiętać o przerwach w pracy i spacerach, a jeśli masz taką możliwość, to może zamiast spotkań przy meblach w sali konferencyjnej, zorganizujesz spotkanie w formie spaceru?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kilka ćwiczeń jogi przy biurku, czy pójdziesz popływać w przerwie na lunch, czy też będziesz regularnie wykonywać ćwiczenia rozciągające siedząc przy nowoczesnych meblach biurowych, bycie tak aktywnym, jak to tylko możliwe, jest niezbędne, jeśli chcesz uniknąć szkodliwych skutków siedzącego trybu życia. Pracownicy biurowi są szczególnie narażeni na te skutki, właśnie ze względu na ilość czasu spędzanego przy biurku.

Jak włączyć do swojego dnia ćwiczenia fizyczne, a jednocześnie zachować produktywność?