Dlaczego sen ma znaczenie?

 Strona główna / Meble biurowe / Dlaczego sen ma znaczenie?

Dlaczego sen ma znaczenie?

Czy regularnie wysypiasz się każdej nocy? Czy budzisz się rano z załzawionymi oczami, marząc o kolejnej godzinie?

Choć większość z nas przyznaje, że rano jest trochę zmęczona, to jeśli regularnie budzisz się i chciałbyś wyłączyć budzik, to bardzo dobry znak, że nie masz wystarczająco dużo snu.

Przeciętny dorosły człowiek potrzebuje około 7-8 godzin snu każdej nocy, ale co się dzieje, gdy nie ma takiej ilości snu? Co się dzieje, gdy jesteś w pracy, chowając się za ekranem biurowej przegrody i próbując się obudzić?

Zapoznaj się z tą interesującą infografiką, która przedstawia skutki braku snu.

Źródło: www.optisom.com/en/learn-about-sleep/the-working-dead-is-sleep-deprivation-turning-your-employees-into-zombies

Jak widać, niewystarczająca ilość snu nie wpływa korzystnie na koncentrację i produktywność podczas siedzenia w fotelu biurowym, ale także zagraża Twojemu bezpieczeństwu. Nie ma takiej ilości porannej kawy, która mogłaby rozwiązać ten problem, a jedynym sposobem jest zidentyfikowanie problemu ze snem i podjęcie działań, aby go zmienić.

Relaks przed snem, unikanie głośnej muzyki lub filmów akcji, unikanie jedzenia na kilka godzin przed snem, ciepła kąpiel, upewnienie się, że środowisko, w którym śpisz, jest wygodne i ma odpowiednią temperaturę oraz wyłączenie telefonu - to wszystko sposoby na zapewnienie sobie lepszego snu, dzięki którym następnego ranka przybędziesz do swojego biura z meblami funky, gotowy do rozpoczęcia pracy, a nie życzący sobie dodatkowych kilku godzin w łóżku.

Czy śpisz wystarczająco dużo? Bądź szczery!