8 sposobów na zwiększenie produktywności w miejscu pracy

 Strona główna / Meble biurowe / 8 sposobów na zwiększenie produktywności w miejscu pracy

8 sposobów na zwiększenie produktywności w miejscu pracy

Aby odnieść sukces w każdej pracy, trzeba być produktywnym.

Produktywność w miejscu pracy jest podstawą wszystkiego, a bez umiejętności, które zapewnią, że trafisz w cele i wykonasz pracę na czas, w wysokiej jakości i bez błędów, musisz mieć pewność siebie i pewien rodzaj mentalności.

Poprawa wydajności w miejscu pracy jest czymś, co większość firm ma na swoim radarze. Dzięki temu mogą one być bardziej dochodowe, rozwijać się w szybszym tempie i zwiększać swój udział w rynku. Nie jest to jednak możliwe bez osiągnięcia przez każdego z pracowników wysokiego poziomu produktywności.

Jest wiele rzeczy, które mogą wpływać na produktywność, a styl życia jest z pewnością jedną z nich. Pracownik, który jest niezdrowy i nie koncentruje się na pracy, nie będzie tak wydajny jak pracownik, który jest szczęśliwy i zdrowy.

Jak więc można spróbować zwiększyć produktywność w miejscu pracy bez wprowadzania ogromnych, kompleksowych zmian? Oto 8 sugestii.

  1. Upewnij się, że miejsce pracy jest wygodne i wspierające - pracownicy nie będą szczęśliwi i zdrowi, jeśli będą mieli do czynienia z niewygodnymi krzesłami i innymi meblami biurowymi. Upewnij się, że pomyślałeś o ergonomicznych opcjach i regularnie oceniasz środowisko biurowe.
  2. Upewnij się, że układ biura jest odpowiedni - nie jest dobrze, jeśli pracownicy muszą co pięć minut wstawać i iść do drukarki, a ta znajduje się dwa biura dalej! Podobnie, pracownicy mogą czuć się niezdolni do poruszania się i wygodnej pracy, jeśli ich biurka znajdują się zbyt blisko siebie.
  3. Stosujpolitykę otwartych drzwi - Pracownicy, którzy czują, że mogą porozmawiać ze swoim przełożonym o wszelkich problemach, są szczęśliwsi, bardziej wydajni i mniej zestresowani. Upewnij się, że zawsze jesteś pod ręką, aby omówić problemy z pracownikami i że każdy może zwrócić się do Ciebie jako kierownika.
  4. Skup się na zdrowiui dobrym samopoczuciu - Wspomnieliśmy już, że zdrowi pracownicy są bardziej wydajni, więc skup się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu w środowisku biurowym w ogóle. Pracownicy będą mieli również wyższe morale, wiedząc, że ich pracodawca dba o ich zdrowie i samopoczucie!
  5. Upewnij się, że cele i terminy są realistyczne - Nierealistyczne obciążenie pracą, terminy i cele są ekstremalnymi zabójcami morale, jednocześnie zwiększając stres i tworząc bezproduktywny wzorzec. Upewnij się, że każdy wyznaczony przez Ciebie termin lub cel jest realistyczny i sprawiedliwy.
  6. Spróbuj użyć roślin biurowych - Czy wiesz, że rośliny biurowe mogą poprawić produktywność w miejscu pracy, a także pomóc w zachowaniu ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia? Biophilic office design to wielka nowość, więc może mógłbyś wykorzystać kilka naturalnych elementów w swojej przestrzeni?
  7. Poznaj różne techniki zarządzania czasem - Dobrym pomysłem jest udzielenie pracownikom porad i informacji na temat różnych technik zarządzania czasem, które mogliby wypróbować. Jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich, więc warto wybrać kilka technik.
  8. Zachęcaj do pracy zespołowej - wykazano, że praca zespołowa zwiększa wydajność, morale i ogólny stan zdrowia. Pracownicy w zespołach czują się wspierani, a wspólny cel zespołu jest bardziej prawdopodobny do osiągnięcia w rezultacie, co prowadzi do ogólnej wydajności.

Te 8 wskazówek dotyczących produktywności są łatwe do zastosowania i nie wymagają remontu tego, jak obecnie pracujesz. Możesz również spróbować pomóc swoim pracownikom w dokonaniu konkretnych zmian w stylu życia, które chcieliby wprowadzić, udzielając im pomocy i porad. Na przykład, jeśli pracownik zmaga się z problemem w domu, zaoferowanie mu poufnego, bezpłatnego doradztwa w ramach pakietu dotyczącego zdrowia i dobrego samopoczucia z pewnością pomoże. Możesz również zaoferować pracownikom porady dotyczące rzucania palenia, a być może także tańsze członkostwo w siłowni.

Skupienie się na poprawie wydajności w miejscu pracy nigdy nie jest złym pomysłem, a jest to coś, co pozwoli Twojej firmie osiągnąć cele, zwiększyć rentowność i zapewnić wzrost w przyszłości.